POVINNÉ RUČENÍ ZDRAŽILO I LETOS!

Povinné ručení stále zdražuje a tak je o to více zapotřebí vybrat aspoň co nejvýhodnější pojistku či ji složit tak, aby nám co nejvíce vyhovovala a ušetřila nějaké tisíce. Letos mluvíme o zdražení kolem deseti procent.

Důvodem zdražení má být podle pojišťoven vyšší plnění spojené s občanským zákoníkem a povinnými poplatky hasičům. Odborníci navíc čekají další nárůst ceny pojistek i v příštím roce.

Zatímco v roce 2013 zaplatili řidiči za roční povinné ručení na portálech s nabídkou on-line lídra na trhu pojišťovnictví Financial Solutions and Services v průměru necelých 2200 Kč, na začátku letošního podzimu to bylo už přes 2600 Kč.

„Mimo internet je nárůst ceny ještě výraznější. Zatímco v roce 2013 zaplatil klient za roční povinné ručení průměrně 2504 Kč, letos v srpnu to bylo 3224 Kč,“ sdělil Právu Martin Špaček ze společnosti Financial Solutions and Services.

Pojišťovny se tedy snaží zaujmout svými produktovými balíčky, kterých je dnes mnoho. Například Kooperativa, začala nabízet doplňkové pojištění sportovní výbavy Prosporty. „Předmětem pojištění jsou nejen kola, lyže, sportovní nářadí či výstroj jako přilby a obuv, ale také demontovatelné nosiče – zejména tzv. rakve – a to včetně upevňovacích prvků,“ upřesnil ředitel Úseku pojištění vozidel Václav Runštuk. Toto je novinka, kterou chce Kooperstiva hodně zaútočit na trh, svědčí o tom i reklamní spoty, které jsou dnes pravidelně v televizních reklamách. Generali nabízí motoristům k povinnému ručení Komplet, Exkluziv a limitované edici Exkluziv Plus do konce roku bonus v podobě možnosti natankovat pohonné hmoty za 500 korun na všech čerpacích stanicích, které akceptují CCS karty. A všemožné různé doplňkové produkty nabízejí i ostatní pojišťovny.

Zdroj: Právo, Novinky.cz