DO ČERVNA 2015 MUSÍ BÝT KAŽDÝ VŮZ PŘIHLÁŠENÝ

S novým rokem nám vstoupila v platnost nová zákonná úprava týkající se nepřihlášených vozů, respektive majitelé nepřihlášených vozů mají nyní velice dobrý důvod svůj vůz přihlásit!

Pokud si majitel do letošního června nepřihlásí odhlášené auto, bude tento vůz trvale vyřazen z evidence a již ho nepůjde nikdy přihlásit. Provoz takového auta pak bude nezákonný a jeho majitel bude vystaven riziku vysokých pokut nebo náhrad škod například v situaci, kdy bude vozidlem způsobena dopravní nehoda. Vozidlo samozřejmě nepůjde pojistit a to představuje pro majitele těchto aut veliké riziko a navíc nejde jen o to uhradit posléze poškozenému celou újmu, ale i třeba mnohem více, protože právě toto nový Občanský zákoník umožňuje.

testPodle odhadů jezdí po českých silnicích až několik desítek tisíc nedohlášených vozů. Pokud tedy tato skutečnost přiměje všechny či většinu lidí auto do června přihlásit, bude na úřadech dost narváno a tak pokud se týká i vás, není dobré to odkládat až na poslední chvíli, samotné vyřízení také trvá nemalou chvíli a tak by jste se mohli zaseknout až někde v pořadí a vaše přihlášení by neproběhlo v termínu. Je také zapotřebí si uvědomit, že k přihlášení je potřeba mýti všechny doklady, které jsou s prodejem vozidla spojeny a tak pokud budete přihlašovat auto na poslední chvíli, může se vám také stát, že vám řeknou, že nemáte veškeré doklady, které potřebujete a vy si je už nestihnete včas zajistit.

Také můžete svoje auto prodat, dokonce dnes i existují bazary, které za vás vše vyřeší a tak v případě prodeje se dá vyřešit vše naprosto pohodlně, bez námahy a hlavně bez čekání na úřadech. Nicméně i tady je namístě dojít si do takového autocentra včas, protože už nyní jsou právě tyto centra plná takových klientů, takže by jste opět mohli narazit na to, že jste nechali vše až na poslední chvíli.