AAA AUTO MĚNÍ MAJITELE

Mezinárodní fond soukromého kapitálu Abris Capital Partners převezme za 220 miliónů eur asi 95 procent kapitálu ve skupině autobazarů AAA Auto Group. Středeční podepsání smluv potvrdil manažer vnějších vztahů skupiny AAA Auto Michal Hackl. Transakce byla povolena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Nyní už jen čeká tento kontrakt na schválení od antimonopolního úřadu na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině. Tyto úřady by měli svá rozhodnutí učinit do několika týdnů.

„Neočekáváme žádné personální změny nebo změny obchodního modelu,” uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová. Proces prodeje většinového podílu ve firmě podle ní trval dva roky.

Abris se chce stát stoprocentním vlastníkem skupiny AAA Auto. Menšinoví akcionáři, kteří své akcie získali při úpisu nebo později při obchodování na burzách v Praze a Budapešti, mohou své cenné papíry nabídnout k odkupu do konce letošního roku, uvedl Häckl. Podle sumy, kterou Abris zaplatí, vychází cena na akcii 94 korun. Když loni AAA z burzy odcházelo, nabízelo odkup akcií po 23 korunách, což je o 32 Kč méně, než byla upisovací cena při IPO. Současná cena v RM-Systému je 78 Kč za akcii.

Cílem nového investora je pokračování v mezinárodní expanzi těchto autobazarů. Nyní plánuje vstoupit na polský a rumunský trh a to nejpozději do roku 2017.

Zakladatel AAA Auto Group Anthony Denny prodal veškerý svůj podíl jako součást transakce. Jeho podíl činil 81,4 procenta. Společnost Abris si je, ale vědoma jeho velikých obchodních kvalit a tak jej požádala, aby se stal jejím strategickým poradcem.

AAA Auto provozuje 34 autobazarů v ČR, na Slovensku, v Rusku a Maďarsku. Její prodeje meziročně stoupli o pětinu a to jest 48 905 aut. V samotném září se prodej zvýšil dokonce o 11 procent a to znamená 5 603 prodaných ojetin.

Zdroj: Novinky.cz